Jakie usługi napraw telefonów są w ofercie?

Telefony
Jakie usługi napraw telefonu oferowane są w serwisie w rybnej.

18 marca 2022 11:20

Najczęściej są to: wymiany wyświetlaczy oraz naprawa złącza ładowania. Ze względu na to iż te dwa elementy są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku wyświetlaczy często koszt naprawy na oryginalnej części może zbliżać się do ceny rynkowej używanego modelu. Jest to związane z tym że ta część jest najbardziej zaawansowana technologicznie i może stanowić 70% wartości całego telefonu. Doliczając do całkowitego kosztu usługi koszty przesyłki oraz koszt wymiany, niejednokrotnie może przekraczać cenę rynkową danego modelu telefonu.
W przypadku naprawy złącza ładowania koszt naprawy wynosi od 100 złotych do 150 zł. Wymiana uszkodzonego złącza ładowania polega na przelutowaniu małego elementu gdy znajduję się on bezpośrednio na płycie głównej lub wymiany płytki ładowania.
W serwisie naprawią państwo również:

  • problemy z oprogramowaniem
  • problemy z pamięcią urządzenia
  • odblokowanie telefonu
  • wymiana mikrofonu
  • wymiana głośnika
  • uszkodzenia po zalaniu cieczą

Oryginalne wyświetlacze Samsung

Tylko oryginalne wyświetlacze Samsung posiadają technologię superamoled. Żadne inne zamienniki nie są w stanie dorównąć jakością tej technologii. Niestety ceny wyświetlaczy nie są niskie i wymiana wyświetlacza wraz z kosztem usługi wymiany są porównywalne z ceną używanego smartfona. Jednak smartfon po takiej naprawnie nie traci na wartości i odzyskuje swoją sprawność w 100 procentach.

Czy warto stosować wyświetlacze zamienniki?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna. Niestety wyświeltacze nieoryginalne tzw. zamienniki stosowane są jako jedyne rozsądne wyjście. Brak dostępności części oryginalnych do smartfonów takiej marki jak Apple Iphone powoduje że tak naprawdę użytkownik nie ma wyjścia jak zdecydować się na zamiennik lub cena części oryginalnej jest zbyt wysoka i koszt naprawy przekracza wartość rynkową telefonu. Dobrej jakości zamienniki: to rozwiązanie powoduje że naprawa smartfona nie powinna przekroczyć 300 zł i nie naraża użytkownika na obciążenie budżetu i pozwoli ponownie cieszyć się ze swojego sprawnego smartfona.

Uszkodzone złącze ładowania

Spróbuj najpierw porządnie wyczyścić gniazdo. Zobaczysz ile paprochów i różnego rodzaju syfu potrafi zmieścić się do tak małego elementu. W wielu przypadkach to pomoże i nie będziesz musiał oddawać sprzętu do serwisu. Ewentualna wymiana takiego złącza to w większości przypadków prosty zabieg, nie powoduję utraty danych i tym podobnym rzeczy. Wymaga jedynie znajomości otwierania tylniej obudowy lub w modelach Apple otworzenia wyświetlacza nie powodująć jego uszkodzenia czy nawet odrapania, doświadczenia w operowaniu lutownicą na gorące powietrze i lutownicą kolbową z małym grotem. Koszt naprawy złącza ładowania to koło 100 złotch.

Taśma ładowania po ingerencji cieczy w zalanym telefonie None